Є на планеті дороге серцю місце – рідна школа.

     Стрункі ялини, горять золотом клени та осики, заплітають зелені коси старі верби, бабине літо снує павутиння споминів. І кожного ранку, мов крихітні гомінливі струмочки, зливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди діти.

     І так багато років… Обличчя… Обличчя… але ти, школо, пам’ятаєш усіх.

     Скуйовджених і охайних. Бешкетників і сором’язливих. Веселих і сумних.

     Ти, рідна альма-матер, - початок усього нового.

     А початком нової школи було перше вересня 1977 року – Свято Знань!

     Саме тоді в середню школу №25 увійшли перші учні, які почули слова: «Увага! Говорить і показує шкільний технічний центр!»

     Ініціатором відкриття базового експериментального закладу при Академії Наук УРСР та його першим директором став заслужений учитель України, кандидат педагогічних наук Борис Бенедиктович Шлайн.

     Талановитий ініціативний організатор, він вперше зумів показати можливості шкільного телебачення в навчально-виховному процесі. В закладі був створений перший у місті комп’ютерний клас.

     Шкільна телестудія дала можливість кожному учителю й учню розкрити свій талант в кінорежисурі, в ролі телеведучого, а технічно обладнані класи сприяли підвищенню рівня освіти учнів. За 6 років школа завоювала звання «Зразкова школа», а за досягнення у розвитку педагогічної науки Б.Б.Шлайн був нагороджений медаллю К. Ушинського.

 

 

 

 

 

 

     

     З 1987 по 1989 рік школою керувала Галина Миколаївна Вергелес, в подальшому – начальник міського управління освіти, заступник начальника обласного управління освіти.

     Новий директор активізувала методичну роботу, підняла загальноосвітній рівень закладу, спрямувала роботу педколективу на пошуки нових форм навчально-виховної діяльності.

     Кожен з керівників школи намагався сприяти всебічному розвитку закладу. Тому третій директор, Гаврилюк Петро Самойлович, значну увагу приділяв питанню естетичного виховання та розвитку демократичних стосунків між вчителями й учнями. В цей час заклад налагоджує зв’язки з ліцеєм імені Огюста (Франція). Щорічно діти відвідують своїх друзів за кордоном, вітають гостей з міста Ліможа у стінах рідної школи.

     З 2001 по 2013 роки школою керував Валерій Миколайович Дяк, досвідчений учитель, толерантна та доброзичлива людина.

     В цей період у закладі з’являються перші класи з українською мовою навчання. Поступово заклад стає україномовним.

     У 2002-2003 навчальному році відкрито перший профільний клас – природничо-математичний.

     Головним завданням школи стає не тільки впровадження нового і передового, а й збереження традицій, виховання національної свідомості та патріотизму, толерантного ставлення до людей різних націй та віросповідання, адже у закладі навчаються діти більше 10 національностей.

     У 2013 році відбулася реорганізація загальноосвітнього закладу в спеціалізовану школу І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов.

     Відсвяткувавши свій тридцять шостий день народження, 25-та знову стала експериментальним закладом – єдиною школою у Вінницькій області, в якій навчаються тільки діти початкових класів.

     А очолила заклад Нечипорук Олена Миколаївна. В минулому – випускниця СЗШ №25.

 

     Педагогічний колектив на чолі з директором поставив на меті перетворення закладу в Школу  повного  дня  як  центру  забезпечення  розвитку  творчого  потенціалу учнів, взаємодії  вчительського,  учнівського  та  батьківського  колективів . І вже п'ятий рік поспіль цілеспрямовано працює над розвитком школи комфортної для дітей, здатної забезпечити якість освітніх послуг і всебічний розвиток молодших школярів шляхом створення білінгвального середовища та розширення мережі гуртків і секцій.

     Упровадження інформаційно-комунікаційних технологій, інноваційних проектів, тренінгів, програм для осучаснення освітнього процесу та підвищення рівня знань – ось ті цілі, над якими щодня працюють вчителі закладу.

     У 2014 році  заклад став учасником проекту «Екошкола – школа майбутнього» і почав працювати за напрямком популяризації екознань,  підвищення обізнаності школярів з питань екологічної культури.

     З 2016 року заклад  працює за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» і стає опорною школою у Вінницькій області. У 2017 році школа стала одним зі 100 пілотних закладів – учасників  всеукраїнського експерименту впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти Нової української школи.

     Поставлені у перші роки завдання щодо перетворення закладу в Школу  повного  дня, створення двомовного середовища  та розширення мережі позашкільної освіти виконані майже 100-відсотково. У грудні 2018 року була затверджена нова Стратегія розвитку закладу на 2019-2023 роки, в якій зазначено:

     Сьогодні наш заклад:

  • гарант якості знань для учнів,
  • будинок творчості та самореалізації для вчителів,
  • школа авторитету й довіри для батьків.

    Школа має розгалужену систему гуртків, співпрацює з міськими позашкільними спортивними та освітніми закладами, обласною станцією юних натуралістів та центром технічної творчості.

        Одним із важливих здобутків закладу є отримання статусу Сambridge School та Платинового центру підготовки до міжнародних іспитів з англійської мови. Вчителі закладу стали міжнародними експертами Кембриджського університету.

          Школа № 25 – сучасний заклад нового типу, володар 7-ми золотих медалей та дипломів І ступеня Національних і Міжнародних виставок «Інноватика в сучасній освіті» та «Сучасні заклади освіти»; нагороджений Грамотою Верховної Ради України.